Земляні роботи являються надважливими заходами при будь-якому будівництві. Саме з них починаються основні роботи на Вашій ділянці, відразу після затвердження проектної документації. Спочатку виконується зняття верхнього родючого шару грунту (приблизно 0,3...0,5м в залежності від умов) та складування його неподалік (або вивезення в місце вказане Замовником).
Після цього виконуються основні земляні роботи - риття траншей та котлованів. Ці роботи можуть виконуватися як будівельною технікою, так і вручну в залежності від степеню стисненості умов виконання робіт. Також слід враховувати, що практичнозавжди після роботи техніки потрібно виконувати доробку грунту вручну. Зазвичай після будівництва будь якої споруди (бетона, габіонів, огородження, дренажів і т.д.) виконують зворотню засипку раніше викопаним грунтом (якщо його фізико-механічні характеристики відповідають проектному рішенню) або привозним грунтом. Грунт зворотньої засипки обов'язково необхідно ущільнювати для уникнення просідань в майбутньому.
У випадку, якщо на ділянці будівництва виникають залишки землі, їх необхідно вивезти за межі місця виконання робіт. Завдяки земляним роботам вдається досягнути необхідної зміни існуючого ландшафту. Правильне та раціональне виконання земляних робіт дозволяє досягнути необхідного результату при мінімальній затраті часу та ресурсів, а також забезпечити тривалий термін експлуатації майбутньої будівлі чи споруди.